Partner Ofis Masası GeyiG Design Studio 31 Mayıs 2019
BARINMA BİRİMİ TASARIMI

KABINN

Proje Açıklaması
Yayın Tarihi;

31 Mayıs 2019

Tür;

Endüstriyel Tasarım

Kurum;

MSGSÜ

Ofis Mobilyası Tasarımı

Sürekli değişen insan beklentileri ile teknolojinin gelişimi, mevcut cihazların imkanlarını arttırırken ebatlarını küçültmektedir. Sağlanabilen yeni imkanlar neticesinde değişen yaşam alanlarına uyumlu, insan beklentilerine cevap verebilen ve günümüzün mevcut imkanlarını kullanarak ileriye yönelik ofis mobilyası tasarımıdır.

Teknolojinin kontrolsüz gelişmesinin yarattığı bir takım problemlerin bir tanesi olan çalışan insanların yeni yaşam döngüsünde konumlandırılmasını, bugünden planlayarak, geleceğin getirilerini daha erkenden şekillendirebilmek amacı ile ofis mobilyasında kompakt bir dil ile, taşınabilir cihazların bir masada iş istasyonuna dönüşmesi amaçlanmıştır.

Bu amaçlar incelendiğinde ofis, home-ofis, ortak ofis başlıklarını kapsayan bir tasarım önerisini oluşturmaktadır. Evinde ve ofisinde kurulu düzeni oluşturmuş olan kişi/kişiler, kamuya ait ve özel yönetilen ortak ofis istasyonlarında, yanında bulundurduğu (Şuan laptop, tablet pc vb, gelecekte flash pc) cihazını bağlayarak iş ortamına ve imkanlarına ulaşmasını kapsamaktadır.

Tasarımcısı Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin;

İhtiyaca göre Kullanım Çeşitlilikleri

Ofis masası kullanımlarının kullanım derecelerine göre planlandığında; Aktif kullanım, geçici kullanım, yarı aktif kullanım ve sabit kullanım olarak 4 unsurda ele alıanbiliyor.

Onur Tulunay
YAŞAMIMIZA YÖN VEREBİLEN BİÇİMLER

Endüstriyel Tasarım

SOSYAL MEDYADAN TAKİP ET
error: Sağ Tıklama Koruması Mevcut